Ogród dla „leniwych” :)

7 marca 2023

Wraz z wiosną nadchodzi czas wytężonych prac w przydomowych ogródkach, co swoją drogą jest niezwykle relaksujące i przyjemne dla zdecydowanej większości właścicieli domów.

Wszak nie bez powodu ludzie lgną do natury i wyprowadzają się z miasta ;)

Zdarza się jednak, że nie podzielamy ogólnej miłości do „prac ziemnych”  bądź nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu by pielęgnować ogród…

Na szczęście panujące aktualnie trendy ogrodnicze pozwalają na to by stworzyć – ogród w stylu, pod którym to hasłem kryją się wszelkiego rodzaju stylizacje ogrodowe w głównej mierze oparte na kompozycjach tworzonych z roślin i małej architektury ogrodowej :)

Gotowych artykułów małej architektury jest nieprzebranie wiele począwszy od ławek i innych mebli ogrodowych, a na antycznych kolumnach kończąc.

Rzec by można – „Dla każdego – coś dobrego” i tak jest faktycznie, a dostępność gotowych dodatków do ogrodu pozwala na zaprojektowanie i utworzenie ciekawych, a nawet fantazyjnych przestrzeni w naszym ogrodzie.

Na rynku aktualnie dostępna jest nieprzebrana ilość sadzonek różnych roślin.

Możemy cieszyć się zarówno różanym zapachem naszego ogrodu jak i podziwiać egzotyczne palmy i opuncje ogrodowe. Oczywiście każda roślina posiada indywidualne wymaganie glebowe, dot.nawożenia i podlewania, ale nawet przy niewielkiej ilości czasu i chęci z powodzeniem można wybrać rośliny spełniające nasze oczekiwania.

Niemniej jednak naszym zdaniem najlepszą propozycją dla „leniwych” jest zagospodarowanie przestrzeni ogrodowych przy użyciu traw różnego rodzaju.

Trawy zazwyczaj nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i raz posadzone doskonale funkcjonują całymi latami tworząc tło naszego ogrodu :)

Przy użyciu traw można stworzyć zarówno klimatyczny kącik z oczkiem wodnym jak i piękną otwartą przestrzeń okoloną szpalerem wysokich, a nawet różnokolorowych miskantów.

Trawy są dostępne w szerokiej palecie barw, w różnych kształtach i wysokościach. Można przy ich użyciu tworzyć zwarte ściany zieleni na podobieństwo żywopłotu jak i fantazyjne, kuliste kompozycje rozmieszczone w centralnych punktach ogrodu lub wzdłuż ścieżek, a także tworzyć zwarte dywany zachęcające do spacerów boso po porannej rosie :) Są odmiany traw zimozielonych, które niezależnie od pory roku cieszą oko swą urodą, a także te, które tworzą niepowtarzalne kolorowe pióropusze nadające się do suszenia i późniejszej prezentacji.

Trawy do ogrodu łączy jedna, wspólna cecha – duża odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jest to szczególnie istotne, gdyż pozwala na ich uprawę przez osoby niedoświadczone jak i te, które nie mają czasu ani chęci na pielęgnacje roślin ogrodowych.

Znajdź
Projekt


Wszystkie projekty domów w naszej ofercie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
projekt
Filter by Categories